Světový den knihy: Četli jsme pacientům několika klinik

24. 4. 2024

Na 23. dubna připadal Světový den knihy. Jak jej oslavit v nemocnici? Četbou! Napadlo nás, že bychom zkusili založit novou tradici, kterou jsme si nazvali Dobrovolníci čtou pacientům. A moc nás těší, že premiéru naší čtenářské výzvy vyslyšeli nejen naši stálí dobrovolníci, ale taky příslušníci Skupiny kybernetických a informačních sil. Jejich ochota pomoci, přispět, podílet se na našich aktivitách nám ale je dobře známá, vždyť nám pomohli například s Ježíškovou výzvou, tedy s vánoční sbírkou dárků pro pacienty. Společně jsme navštívili pacienty hned několika oddělení a klinik - II. interní kliniky gastro-enterologické a geriatrické, III. interní kliniku, Oční kliniku, Oddělení rehabilitace a I. chirurgickou kliniku. Jsme moc rádi, že jsme mohli pacientům zpestřit den četbou.

Poděkování patří nejen Skupině kybernetických sil a informačních operací, ale také Knihovně města Olomouce. Na základě vzájemné dlouhodobé spolupráce nám totiž pro účely této akce poskytla ze svého fondu několik desítek titulů, knih různých žánrů.