Pohybrady přilákaly na Poděbrady desítky zájemců o zdravý životní styl

21. 5. 2024

Jak správně dýchat? Co udělat pro získání stability? Jak zlepšit koordinaci, zvýšit pružnost a nabýt větší sílu? Odpovědi na tyto otázky pomáhal v sobotu 18. května najít bezmála sedmi desítkám zájemců tým fyzioterapeutů Oddělení rehabilitace FN Olomouc na přírodním koupališti Poděbrady. Konal se tam již čtvrtý ročník festivalu zdraví Pohybrady. Dopolední kurz zdravého pohybu byl ale jen jedním bodem bohatého programu. Odpoledne využily desítky zájemců nabídku bezplatného základního vyšetření zdravotního stavu a areálem se proháněly i děti, pro které byla připravena řada soutěží. A letos poprvé byl součástí Pohybrad také Běh za zdraví. Pod dohledem časomíry si mohli zaběhat děti i dospěláci.

  • Video: Podívejte se, jaká panovala na Pohybradech atmosféra.

„Obávali jsme se předpovědi počasí, ale nakonec to vyšlo úžasně. Letní počasí vylákalo na Poděbrady spoustu lidí. Pohybový kurz si účastníci opět moc pochvalovali. Někteří přišli po předchozích dobrých zkušenostech, ale přišlo i hodně nováčků, kteří byli nadšení. To nás moc těší. Velkou radost máme i z toho, že se odpoledne byla stanoviště v obležení lidí, kteří si počkali na měření cholesterolu, krevního tlaku, analýzu složení těla, konzultaci v oblasti pohybu, výživy, duševní hygieny, nordic walking nebo na jízdu na koloběžce,“ popisuje pozitivní atmosféru sobotní akce vedoucí odboru marketingu FN Olomouc Ing. Veronika Jeřábková.

Ani děti se ale v sobotu nenudily. Zábavné úkoly, za jejichž splnění mohly získat drobné odměny, připravili spoluorganizátoři akce – Dům dětí a mládeže Olomouc, Centrum pohybu Olomouc, Decathlon. Novinkou v programu Pohybrad byl Běh za zdraví. Kolem jezera si mohli zaběhat nejmenší děti, školáci i dospělí. Do hlavního, sedmikilometrového závodu se přihlásilo zhruba 50 žen a mužů v různých věkových kategoriích. (Výsledky běhů najdete zde.)

Na tom, že Pohybrady dopadly dobře, mají obrovskou zásluhu dobrovolníci z Dobrovolnického centra FN Olomouc i partneři akce – Nutrend, Všeobecná zdravotní pojišťovna nebo Cirkus LeGrando z Brna, který fyzioterapeutům zapůjčil pomůcky na stanoviště. „Děkujeme všem za pomoc. Bez našich partnerů by Pohybrady nebyly,“ zdůrazňuje Veronika Jeřábková.

Pokud vám Pohybrady a konkrétně pohybový kurz unikl, můžete si buď počkat na další ročník nebo se podívat na edukační videa našich fyzioterapeutů, která vám se zdravým pohybem mohou pomoci. Podívejte se ZDE

 

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout na Flickru.